Скільки разів, плануючи подорож до іншого міста, ми були в пошуку туристичних перлин, а натрапляли на банальний список пам'яток, який не змінювався роками? Ми задалися питанням: чи відкривається щось новеньке-цікавеньке-туристичне у містах? Спеціально для тебе підібрали список нових крутих локацій, відкритих протягом останніх 5 років.
Найвищий флагшток і найбільший прапор в Україні
м. Дніпро, біля Історичного музею
23 серпня 2018 року, у місті Дніпро в День Державного прапора України, на найвищому флагштоку висотою 72 метра, було піднято найбільший прапор України, площею 216 кв.м і вагою 23 кг. Флагшток був встановлений на найвищій точці міста — біля Історичного музею, тому неозброєним оком маяріння можна побачити звідусіль, а, завдяки підсвітці, його видно навіть уночі. Дійсно неймовірне видовище.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Музей "Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО"
Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16
А якщо перейти дорогу та пройти декілька метрів, перед вами відкриється музей, який нікого не залишить байдужим — єдиний в Україні музей АТО. Це цілий комплекс, що загалом складається з чотирьох зон окремого емоційного сприйняття. Перша — вулична експозиція "Шляхами Донбасу", яка одразу занурює в атмосферу розгубленості, сміливості і надії. Далі — головна експозиція, яка розташована на першому поверсі діорама "Битва за Дніпро", і де зібрані оповіді про військових, волонтерів, переселенців, журналістів, капеланів та медиків. Після — слідує Зала Світлої Пам'яті Героїв Дніпропетровщини, і на завершення — мультимедійна зала з панорамним відео на 360 градусів. Вона створює ефект присутності і демонструє унікальні кадри.
Усі експонати привезені з місць військового конфлікту. Вхід до музею та екскурсія — безкоштовні.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Новий пішохідний міст
Київ, біля Арки дружби народів
В травні 2019 року в Києві було відкрито новий пішохідний міст, який з'єднує два популярних туристичних маршрути — Арку дружби народів та Володимирську гірку, Споруда, побудована з бетону і скла, має ламану форму, в довжину становить майже 212 метрів і відкрита лише для пішоходів та велосипедистів. Незважаючи на деякий скептицизм, яким супроводжувалося будівництво, зараз це місце дуже популярне і з нього відкривається приголомшливий вид на місто і Дніпро.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Остання Барикада
Київ, Майдан Незалежності, 1
Заклад, відкритий у 2016 році, може стати ідеальним місцем для вечері з іноземними гостями. По-перше, пошуки входу та відгадування паролю перетворюються на справжню пригоду. По-друге, місце ненав'язливо знайомить з історією трьох українських революцій, що відбулися за роки незалежності на Майдані. По-третє, в міру автентична українська кухня, ненавязливе оформлення та цікаві експонати створюють дійсно атмосферне місце. Ну а відкрита кухня та стовідсотково українські коктейлі завойовують наші серця остаточно.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Академія пізнання та розвитку "РОБОЛОГІКУМ"
Луцьк, вул. Карбишева 1
Це унікальний майданчик, де можна зануритися в світ технологій та робототехніки, перевірити різноманітні наукові цікавинки та довідатися про неймовірні винаходи людства. Він символічно відкрився 1 вересня 2017 року та відразу став справжнім туристичним хітом. Тут експонати можна, і навіть необхідно, чіпати руками, тут зовсім не виникає враження традиційного статичного музею, а простір побудовано таким чином, що кожен зможе весело та з користю провести час.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Музей сучасного українського мистецтва КОРСАКІВ
Луцьк, вул. Карбишева, 1
Музей було відкрито 24 серпня 2018 року, і розташований він в будівлі колишнього заводу, де знаходиться культурно-розважальний центр. Він складається з трьох частин — основної експозиції, меморіального музею художника Миколи Кумановського і галереї, де будуть проходити виставки. На 3000 кв.м постійної експозиції виставлені понад 800 арт-об'єктів, серед яких: живопис, графіка, скульптура, інсталяція та відеоарт. Музей сучасного українського мистецтва пропонує якісно новий рівень дозвілля, і на сьогодні його відвідують понад 2,5 тисячі людей на місяць.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Istanbul Park
Одесса, поруч з Приморським бульваром
В 2017 році в Одесі відкрили красивезний сквер — Стамбульський парк. Розташований він під Приморським бульваром, праворуч від Потьомкінських сходів. Його вже визнано найгарнішою зеленою зоною в місті. Парк на схилах Приморського бульвару існував з XIX століття, переживаючи як хороші, так і погані часи, та в 2013 році прийшла ідея його реконструювати до 20-річчя побратимських відносин між Одесою і Стамбулом. У процесі реконструкції були прокладені стежки з гравію, схили встелені зеленим газоном і облаштовані лавками, проведено освітлення, встановлені інформаційні вказівники, передбачений безкоштовний Wi-Fi і туалети. Родзинкою Стамбульського парку є центральна площа, на якій розташований фонтан, затишна альтанка і невеликий бювет в східному стилі.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Greek Park
Одесса, Приморський бульвар, 1
Так, через рік в Одесі було реконструйовано ще один парк: цього разу Грецький. І розташований він вже ліворуч від Потьомкінських сходів. Реконструкция Грецького парку почалась в 2017 році, на місці Місячного парку, який з роками прийшов в занепад. Грецький парк поділений на умовні три частини: арт-зону під відкритим небом, дитячу розважальну і прогулянкову. Основним архітектурним елементом арт-зони став дволикий фонтан, також в парку стоять чотири копії античних творів мистецтва — скульптури Посейдона, виставленого в Афінському національному археологічному музеї та три копії статуй з музею Акрополя.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Ретро-музей радіо та телебачення
Кропивницький, пл.Героїв Майдану
У травні цього року відкрили музей радіо та телебачення, який розташований на другому поверсі Кропивницької філії "Громадського". За словами організаторів, всі експонати можна і потрібно чіпати руками. Тут представлена ретро-техніка, камери, портативні диктофони, звукові мікшери та інші реквізити 60-90-х років минулого століття. Музей знайомить відвідувачів з історією телерадіоорганізації, а всі прилади знаходиться в робочому стані. Вхід у музей – безкоштовний.
Технічний ретро-музей "Машини часу"
Дніпро, вул. Мандриківська, 44
У стінах музею "Машини часу" відтворена вулиця 70-х років: телефонна будка, автозаправка, паркові лавочки, ліхтарі освітлення, автомат "газ-вода". Але це тільки прев'ю до головних експонатів музею — автомобілів і мотоциклів, яких понад 50 одиниць. Насолодившись технікою, гості можуть взяти участь у різноманітних навчальних майстер-класах. Для любителів розваг в залі працюють ігрові автомати з минулого: морський бій, полювання, ралі та інші, а також проходять покази мультфільмів та кіножурналів на 16мм плівці.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Автор тексту: Ніка Єгорова
