Є фільми, які допомагають пережити нам труднощі. Вони лікують, надихають, вселяють надію, змінюють погляд на світ, дають сили рухатись далі.
Саме про такі фільми сьогодні розповідає Олеся Яскевич. Вони про нас, про те, що з нами відбувається та про людей з інвалідністю та різними особливостями розвитку.
Фільми про людей з інвалідністю знімають для того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми соціалізації та адаптації. А проблема дійсно існує: людей з інвалідністю намагаються не помічати, їх бояться, не беруть на роботу і т.д. Але ці фільми в черговий раз доводять, що це звичайні люди, які хочуть нормально жити, любити, реалізовувати себе.
У грудні почав свою роботу кінолекторій "Інклюзія та кіно" організований громадською організацією "Бачити Серцем", яка допомагає дітям, підліткам та молодим людям з інвалідністю в соціалізації та адаптації в суспільстві.
Можна приходити на перегляд цікавого фільму всією родиною, а після залишатися послухати і поговорити про те, що таке інклюзія і що таке інвалідність. Якою вона буває, чому її не варто боятися. Як спілкуватися з людьми з інвалідністю.
Адже інклюзія в цілому — це здатність сприймати світ різним. Незалежно від кольору шкіри, розумових здібностей, зовнішнього вигляду або будь-якої форми інвалідності людини, що знаходиться поруч. Адже людині потрібна людина. Точка, крапка.
Сьогодні в нашій добірці фільми саме про це.
Страшенно голосно і неймовірно близько
... Якщо сонце згасне — ми дізнаємося про це тільки через 8 хвилин. Саме стільки часу потрібно світлу, щоб долетіти до нас. Цілих 8 хвилин в світі ще буде світло і тепло ...
Пройшов рік з тих пір, як у Оскара помер тато і він відчував, що його 8 хвилин з ним закінчуються. Шлях, який Оскар пройде один змінить долі багатьох. Фільм "Страшенно голосно і неймовірно близько" знятий за романом Джонатана Фоера. Це зворушлива, глибока, щира історія, розказана 9-річним хлопчиком, батько якого загинув в одній з веж-близнюків 11 вересня 2001 року У головних ролях Сандра Баллок і Том Хенкс.
Диво
11-річному хлопчику Августу Пуллману дісталася у спадок рідкісна генетична помилка — у нього немає обличчя. Через це Август переніс вже 27 операцій, але все одно залишився несхожим на інших дітей. Він ніколи не ходив в звичайну школу і займався вдома разом з мамою. Незважаючи на це, хлопчик, як і всі діти його віку, ходив до друзів на дні народження, грав зі своїм собакою, сварився зі старшою сестрою і робив все, що роблять діти в його віці. Однак тепер настав час піти в саму звичайну школу. Августу треба довести всім оточуючим, що зовнішність не має значення, оскільки справжня краса людини насправді всередині.
В головних ролях Джулія Робертс і Оуен Уїлсон.
Зірочки на Землі
Кому потрібен цинік, що всьому знає ціну, але нічого не цінує? Давай сьогодні відкриємо серця і подивимося на зовнішній світ, щоб побачити, як росинки зустрічаються з сонцем ..
Ми з побоюванням ставимося до людей, несхожим на нас. Ішану 8 років і йому ніяк не вдається навчання в школі, і ніхто не може пояснити чому. Після того як хлопчик в черговий раз провалив іспити, його батьки втрачають всяке терпіння і відправляють Ішана в інтернат. Дитина у всьому звинувачує себе і втрачає віру в свої сили. Але його життя круто змінюється, коли в інтернаті з'являється вчитель малювання. Він помічає в хлопчика симптоми дислексії (при якій людина погано розпізнає літери, через що не може читати і писати) і допомагає Ішану відкрити в собі талант художника.
Запах жінки
Ви — не погана людина, полковник! Просто вам боляче. Немає нічого страшнішого, ніж людина без душі. Адже протезів душі не буває.
(Відірвана душа - це набагато страшніше. Її протезом заміниш)
За цю роль Аль Пачино заслужено отримав премії "Оскар" і "Золотий Глобус".
Що може об'єднати двох абсолютно різних людей? Звичайно ж, це жінка.
Настав День подяки, і відставний полковник розвідки Френк Слейд їде в Нью-Йорк. Френк хоче зробити свій останній "коронний вихід": вишуканий готель, шикарний лімузин, дорога випивка та жінки приголомшливої краси.
Є лише дві проблеми. Перша: Френк повністю незрячий. І друга: родичі полковника вирішують найняти за невелику суму поводиря в особі студента престижного коледжу на ім'я Чарлі Симмз. Останнє, що було потрібно в поїздці полковнику Слейду — так це "зелений" молодик Чарлі. Але сталося так, що подорож цих двох не схожих один на одного людей змінила їх життя назавжди.
Я — Сем
У Сема Доусона аутизм.
Сем знайомиться з вагітною жінкою і пропонує зупинитися у нього в будинку.
Але після народження немовляти жінка зникає, залишаючи дочку на піклування Сема.
Однак він цілком справляється з роллю батька, піклуючись про маленьку Люсі, яку назвав на честь своєї улюбленої пісні четвірки Ліверпуля.
Після закінчення семи років Люсі перевершує свого батька за розумовим розвитком, і органи опіки вирішують позбавити Сема батьківства і передати дівчинку на виховання в іншу сім'ю.
Щоб не втратити дочку, Сем звертається за допомогою до відомого адвоката Рити Вільямс, в сімейному житті якої так само далеко не кращі часи.
Антон тут поруч, документальний фільм
Бувають ще люди без вусів, люди бувають сидячі, стоячі, гарячі, теплі, холодні і справжні, залізні, веселі, серйозні ... Люди кінцеві. Люди літають ...
Головний герой - хлопець з аутизмом Антон Харитонов. У Антона смертельно хвора мати, і він змушений жити в інтернаті, де йому не можуть дати ні любові, ні належного догляду. Режисер цього документального фільму Любов Аркус спостерігала за життям Антона протягом 4 років. Цей фільм максимально позбавлений оцінки - тут тільки рух камери слідом за хлопцем.
Після виходу фільму, в 2013 році відкрився центр допомоги людям з аутизмом "Антон тут поруч"
Більше 80 студентів Центру працюють з майстрами і тьюторами в 5 майстернях: швейній, гончарній, кулінарній, графічній і майстерні декору.
