16 українских стрічок, які варто подивитисьВ останні роки український кінематограф переживає стрімке зростання. Якщо ще кілька років тому вихід вітчизняної картини був справжньою подією, то зараз українські стрічки регулярно з’являються в кінопрокаті та інколи навіть змагаються у домашніх зборах з голівудськими стрічками. Для тих хто хоче познайомитись ближче с українським кіно, та не розчаруватись, представляємо 16 стрічок, які варто подивитись.

Мої думки тихі (2019)

Режисер Антоніо Лукіч

Вадиму двадцять п'ять, він звукорежисер і живе в Києві. Після того, як він виявив, що зубні імплантати будуть коштувати цілий статок, йому пощастило, і він отримає вигідну пропозицію від канадської компанії записати звуки тварин із Західної України. Незабаром він відправляється на пошуки звуків, а також рідкісного птаха, що живе в Карпатах. Ситуація дещо ускладнюється, коли компаньйоном Вадима в поїздці стає його матір. Це блискуча трагікомедія, яка показує українську реальність і людські відносини такими, якими вони є. 

Коли падають дерева (2018)

Режисерка Марися Никитюк

У центрі сюжету п'ятирічна Вітка, яка приїхала погостювати на літні канікули до бабусі, а також її двоюрідна сестра Лариса, яка шалено закохана у молодого бандита Шрама. Лариса тільки-но закінчила школу і перед нею гостро стоїть питання подальшого майбутнього. Дівчина хоче самостійно розпоряджатися власною долею, але бабуся з мамою переймаються тільки тим “що скажуть люди” та підштовхують її до зручного сценарія життя. Закохані вирішують втекти, але чи готові вони дійсно залишити все позаду? 

Політ золотої мушки (2015)

Режисер Іван Кравчишин

Комедія, знята за мотивами оповідань Богдана Волошина "Бурачковицькі хроніки", складається з трьох новел, присвячених комічним ситуаціям з життя села Бурачковічі на Західній Україні. У центрі сюжету фільму знаходиться маленька дівчинка на ім'я Микола, яка розповідає три історії, що трапилися в її селі: про галицький футбол, весілля і дивний заповіт.

Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго (2019)

Режисерка Надія Парфан

Документальна стрічка пропонує несподіваний погляд на івано-франківських комунальників, показуючи колективний портрет працівників. Про їх суворі будні, де вони залишаються один на один зі старими трубами, морально і фізично застарілим обладнанням та розгніваними споживачами. Але є в них прекрасна віддушина хор народної пісні.  І дивлячись на цих людей, жевріє оптимізм, бо люди залишаються людьми: живуть, працюють, жартують і співають. І що точно, "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго" документалка, з емоційним зарядом, якому позаздрить будь-яка художня стрічка.

Припутні (2016)

Режисер Аркадій Непиталюк

Молодому таксисту Юрію відмовляє дівчина і розпач підштовхує його на пошуки легкого задоволення. На зупинці він випадково стикається з молодою дівчиною Світланою та її мамою Людою, яким конче треба в село Припутні місце, де протягом доби життя всіх героїв кардинально зміниться.

Фільм розповідає про долю жінок трьох поколінь бабусі, доньки і внучки, чиї життя переплетені та сповнені труднощами і самотністю, що є своєрідним зрізом нелегкої долі простої української жінки, оточеної побутом. 

Гуцулка Ксеня (2019)

Режисерка Олена Дем'яненко

1939 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім'я Ксеня, прибуває делегація з Америки з важливим дорученням відшукати наречену для молодого Яро. Батько юнака залишив заповіт, за яким він отримує у спадок мільйон доларів тільки тоді, як одружується на свідомій українці. Але, звісно, с самого початку все йде не так.

Поводир (2013)

Режисер Олесь Санін

Україна, 30-ті роки. Американський інженер Майкл Шемрок сповнений надій і планів, вважає, що буде корисним у створенні соціалістичної держави, тому разом з сином Пітером приїжджає до Харкова. Згодом американець трагічно гине, а Пітера рятує від переслідувань сліпий кобзар. Музикант приймає нового друга як поводиря, а їх спільна подорож сповнена небезпечних пригод, які відбуваються на тлі драматичних сторінок української історії.

Моя бабуся Фані Каплан (2016) 

Режисерка Олена Дем'яненко

Зворушлива історія кохання Фанні Каплан, яка розгортається на тлі революційних подій початку ХХ століття. Всепоглинаючі почуття юної та недосвідченої Фані до революціонера Гарського штовхають її на відчайдушні вчинки, що обертаються неминучої трагедією.

Рівень чорного (2017)

Режисер Валентин Васянович
Знайомтесь, це Костя. Йому 50 років і він в самому вирі кризи середнього віку. Він поступово втрачає все, що любив і до чого був прив'язаний. Його кидає дівчина, батька паралізує після інсульту, а молодість залишилась лише на старих слайдах. Невже Костя, який все життя фотографував чуже щастя, прогавив власне?

Той, хто пройшов крізь вогонь (2011)

Режисер Михайло Іллєнко

Історія, заснована на реальних подіях, розповідає про льотчика і героя Радянського Союзу, який потрапив до німецького полону, був звинувачений у державній зраді та згодом відправлений до ГУЛАГу. Чоловікові вдається втекти і волею долі він потрапляє до Северної Америки, де знаходить спокій в індіанській резервації та отримує нове ім'я Тойхтопройшовкрізьвогонь.

Стрімголов (2017)

Режисерка Марина Степанська

Зима 2013-2014 років. 

Антон музикант. За його плечима навчання музиці в Швейцарії, невиправдені надії і лікування від алкогольної та наркотичної залежностей. 

Катя колишня художниця. Вона залишила творчість, тому що вирішила, що недостатньо талановита. 

Він повинен вчитися жити заново. 

Вона шукає себе і незабаром повинна їхати до Берліна починати “нове життя”. 

Одного разу Антон зустрічає Катю, і це наповнює новим імпульсом їхні життя. Історія про про покоління молодих, які намагаються знайти своє місце під час великих змін в країні.

Додому (2019)

Режисер Наріман Алієв

Мустафа, глибоко віруючий кримськотатарський мусульманин, втрачає старшого сина на ім'я Назім. Він хоче поховати хлопця за традиціями на батьківщині в Криму, тому вирушає за тілом до столиці. Мустафа наполягає на тому, що з ним також повинен повернутися додому молодший син Алім, з яким вони разом дотримуються 40 днів жалоби.

Гніздо горлиці (2016) 

Режисер Тарас Ткаченко

Дарина змушена їхати на заробітки в Італію, щоб прогодувати сім'ю в Україні. Згодом  вона приїжджає додому на кілька днів, і дізнається, що вагітна. Їй доведеться доведеться зробити важкий вибір: щирі відносини з сином її господині Алессандро в чужій країні, чи сім'я на Батьківщині, що поступово розвалювалась поки її не було.

Герой мого часу (2018)

Режисерка Тоня Ноябрьова

Жорік намагається знайти сенс існування та переїжджає в столицю з впевненістю, що тут його чекає краще життя. Він шукає роботу та ставить собі високі цілі, але замість дорогих магазинів, модних галерей та ділових зв’язків, його оточують брудні під'їзди, пивні кіоски та втомлені розчаровані люди. Він знову й знову намагається подолати невидиму межу між двома вимірами великого міста та коли життя підкидає шанс наблизитися до вищого суспільства, все обертається не так як він очікував. 

Украинскі шерифи (2016)

Режисер Роман Бондарчук

Фільм розповідає про робочі будні “українських шерифів” двох жителів села Стара Збур'ївка 50-річного Віктора Кривобородько і 44-річного Володимира Рудковського. За відсутності правоохоронних органів, вони єдині, хто добровільно взяв на себе функції охорони громадського порядку. На тлі їх роботи бачимо як актуальні проблеми українського села, так і України в цілому. 

Брати. Остання сповідь (2013)

Режисерка Вікторія Трофименко

Два брата-гуцула Войтко та Станіслав, живуть по сусідству, але все життя змагаються один з одним, так що суперництво стало сенсом їх існування. Одного разу в їх маленьке містечко в Карпатах приїжджає письменниця, що спеціалізується на релігійній літературі, і згодом читає в місцевому монастирі лекцію про святих і юродивих. Поступово вона дізнається історію кохання і ненависті Войтка та Станіслава та твердо вирішує допомогти братам налагодити відносини. Таким чином вона стає сполучною ланкою між двома братами, що за останні 40 років не сказали один одному ні слова.

Звісно, це лише невелика частка гідних українських фільмів, але тільки в наших силах сприяти тому, щоб з кожним роком кіноперлин ставало ще більше. Дивиться, радьте, плекайте українське кіно і тоді воно розквітне як ніколи раніше.

Ніка Єгорова

 

Pink.ua Автор статьи: Pink.ua
АРХИВ НОМЕРОВ
https://pink.ua/news/10993
https://pink.ua/news/10822
https://pink.ua/news/10630
https://pink.ua/news/10307
https://pink.ua/news/10142
https://pink.ua/news/9999
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9715
https://pink.ua/news/9441
Подписаться на журнал
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
июль 2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
июнь 2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
май 2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
март 2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
январь 2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
Подписаться на журнал Перейти к анонсу
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
11.2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
10.2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
09.2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
07.2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
06.2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
05.2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
03.2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
01.2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.