Ти знаєш, я вже давно вибачила тебеНасправді я й не злилася ніколи по-справжньому, бо ти...не унікальний. Тобі б дуже хотілося відрізнятися від інших чоловіків, стати героєм-покидьком та, можливо, отримати якийсь титул серед поганців. Та ти не унікальний.

Коли мені було 6 років, ми з дівчатами з сусідських будинків лякали одна одну жахливим страховиськом. У нього не було волохатих лап, кликів чи фантастичної суперсили. Він приходив до нас у нічних снах, у вечірніх історіях на лавці під`їзду чи біля вогнища у дитячому таборі. Ми називали його просто - Мужик.

Із тими сусідськими дівчатами ми ходили на підготовчі курси перед першим класом. Улітку заняття проходили просто неба, на дитячому майданчику біля школи. Усі з нас знали, що Мужик ховається у кущах та стоїть там без спідньої білизни, споглядаючи за нашими навчальними перемогами. Він був не старий, і не молодий, не гарний, і не потворний. Звичайний чоловік без жодного натяку на психічну хворобу чи насилля. Він міг бути, а можливо, навіть і був чиїмось татом чи дідусем. Зі 100-відсотковою ймовірністю він був чиїмось улюбленим сином. Його стара мати, можливо, робила йому вареники з вишнями по суботах чи навіть няньчила онуків від нього.

Одного разу після курсів я пробігала повз березовий гай, що вздовж дороги додому. Мужик стояв посеред листя з холодними очима, одна його рука нервово рухалась у зоні бікіні, а інша кликала мене до себе. Той погляд я не забуду ніколи: мертвий та бездушний, він знаходився зовсім в іншому вимірі.

Мужик дивився не на мене, а КРІЗЬ моє тіло, у самий центр моєї дівочої сутності.

Його рука не зупинилась навіть тоді, коли я стала прямо навпроти. Мені лишалося тільки бігти геть і мовчати. Мовчати, бо я була ще мала, аби розказувати такі речі. Мовчати, бо я бачила його пеніс, його волосся унизу живота, сірі звисаючі труси з плямами. Мовчати, бо ніхто ніколи не повірить у ті берези, у той мертвий погляд і у того Мужика. Він так і лишився міфічним страховиськом між нами, шестирічними дівчатами з підготовчих курсів просто неба.

Але тоді я й подумати не могла, що той Мужик...не унікальний.

Через декілька років у мене виросли груди. Не настільки, щоб хизуватися цим, та вже достатньо, аби носити ліфчик. Ми з сім’єю жили у великому домі, куди раз на тиждень приходила прибиральниця, садівник та клінінговий сервіс для басейну.

У тої прибиральниці був син, котрий мені дуже подобався, але був на сім років старший, а тому - недоступний, наче порно-касети у батьківській схованці. Об`єкт моїх таємних мрій Паша іноді приходив “допомагати” своєї мамі, насправді ж приймав сонячні ванни біля басейну та уявляв себе прийманцем зіркового життя.

              - Я подобаюся тобі?, - запитав він мене зненацька, знаючи, що я не була готова до таких одкровень.

              - Чому ти так вирішив?, - я невміло намагалась триматися залізною леді.

              - Можу поцілувати тебе, якщо ти даси потриматися за сідниці.

Я сором’язливо сховала обличчя та пішла "по важливих справах", проте цікавість моя виплескувала за межі дозволеного. Жоден чоловік не цілував мене до цього моменту, а тут - сам Паша запропонував! Спортивий гімнаст, загорілий та по-дорослому недоступний. Кожного дня він тихенько посміхався і натякав прийти до мене у кімнату. То були канікули, батьки щоранку від’їзжали по роботі, тому вдома залишалися ми вдвох. Ну, і Пашина мама-прибиральниця.

Минув тиждень, його руки тримали мене за сідниці, потім вниз по ногах і знов уверх. Він нічого не казав, лиш торкався мене і посміхався. Я чекала на свій поцілунок по бартеру, та спочатку повинна була витримати обіцяні домовленості. Умить Пашини пальці переметнулися в інше місце, вже зовсім близько до того, чого сама Я ніколи не торкалась. На мій наляканий погляд син прибиральниці лиш по-гімнастськи натягнуто посміхнувся. Через дві секунди його пальці вже були в мені. А з тими пальцями і моє моральне падіння, сором, страх та жахлива вразливість. Я була золотою рибкою на рибальському гачку: бігти нікуди, кричати нікому, залишається лиш виконувати його бажання. Кожен рух віддавав пронизуючим болем, а гидотна посмішка викликала рвотний рефлекс. Мій омріяний герой втратив свою магічну прекрасність за лічені хвилини, перетворившись на попелюшковий гарбуз. Руки з кривими пальцями все лізли і лізли до мого тіла, статеві органи вистрибували з джинсів, а дихав він так, ніби ніколи не займався спортом, а лиш готувався стрибнути зі скелі. Довжелезна і важка туша висіла на мені мертвим тягарем, зовсім не так, як це виглядало у кіно. Знерухомлена, я рахувала секунди до смерті, аби тільки ніколи не запам’ятати ту жахливу мить. Втім, тільки-но я готова була кликати Бога на допомогу, як на мій живіт виплеснулася доза якоїсь гарячої та слизької рідини. Пашу паралізувало, очі загорнулись у мозок (якщо він там є), і я заплакала: ніхто, ніколи і ні за що не повинен дізнатись про це.

Мені було 12 років. Паша мене так і не поцілував.

 

Студенткою мені доводилось їхати на метро з лівого берегу на правий. Кожен, хто бодай раз був у ранковому потязі метро, у час пік потовиделення та газеточитання - вже ніколи це не забуде. Такий тріп траплявся зі мною майже чотири роки, кожного ранку. Кількість людей на одному квадратному сантиметрі могла достойно змагатись з Ризькими шпротами у консервній банці - тісно, душно та незрозуміло, де голова, а де ноги (шпротові хвости).

Гірше за буденні ранки у метро міг бути лише ЛІТНІЙ ранок у метро з лівого берега на правий. Коли шпроти стають пекельно простроченими, металева кришка консерви вздувається та не дає шансу на виживання.

Я їхала на першу пару у червоній сукні чи-то з ананасовим, чи то з банановим принтом. Та червона сукня приховувала всі стратегічні місця, але, одкровенно кажучи, не була з колекції “Сором’язлива весна 99”. Втім, за вікном було літо, попереду лише одна лекція, після якої ми збирались пити шампанське у парку, спостерігати, як люди грають у шахи і багато сміятись. Єдина перешкода на шляху до омріяного - консервна банка метро. Люди (шпроти), котрі стояли зліва і справа, і граціозна поза літерою “Ю” не давали жодних шансів на бодай мінімальну спробу ворухнутися. Ситуації, коли у такий момент щось торкається тебе, твого волосся, рюкзаку чи ліктя - не рідкість. Це нормально, враховуючи інтимну близькість людей, які потрапили у той підземний бла-бла-кар. Саме тому я не одразу помітила, як щось на кшталт твердого чемодана вперлося у поділ моєї червоної сукні. Зсунувшись на декілька міліметрів, я відчула, що чемодан повернувся на те ж місто “зустрічі”.

Оце так стала! “Квіточкою” на залізний чемодан! - подумки зітхнула я і намагалась злізти з настирливої звалізи свого шпрото-сусіда.

Та тільки-но ця думка промайнула у моїй голові, я відчула дещо інше. Не вірячи сама собі, я зрозуміла, що то була зовсім не заліза і ніякий не чемодан. Під моїм платтям смачно шарилася чиясь рука! Очевидно, тій руці також було незручно у шпротовій штовханині, але (треба зізнатись) вона човгала у мене поміж ногами досить вправно. Спереду, ззаду та з усіх боків стояли лише чоловіки.

Хто з них?! - єдине, що метушилося у мене в голові.

Ти колись бачив, щоби шпроти тікали із зачиненої консерви? Отож бо. Я стояла у повній нерухомості, зіскокуючи з чиєїсь долоні, яка невтомно наздоганяла мене на тих п’яти сантиметрах виділеної мені території. Коли вже мій адреналіновий мозок проявив дива дедукції, я змогла вирахувати, звідки ростуть корені тієї брудної та збоченої руки у мене між ногами. Різко повернувшись (і порушивши спокій всього вагону), я готова була побачити підлітка з акне, 25-річного мачо, котрому дозволено у цьому світі все (або він так вважає). Я була готова зустрітись навіть з п’яницею із опухлим обличчям. Та обернувшись, я схопила за ту гидотну руку...дідуся. Він сором’язливо посміхався та ховав очі, немов би програв мені у партію бріджу, а не лапав мене своїми старими долонями.

У нього, напевно, є бабуся, яка консервує баклажанове лечо на зиму, дивиться “Нехай говорять” з Малаховим та свариться, якщо дід вип’є зайвого на дні народженні сусіда. А може вона померла вже, а старий лишився наодинці зі своїми примарами та збоченими бажаннями. Та страшніше за все той факт, що майже на 99% він звичайний добрий дідусь, котрий любить своїх онуків, обожнює футбол та грає у ті ж самі шахи у парку Шевченка.

Ніхто й ніколи не міг би сказати, що цей сивий хлопчина полюбляє мацати дівчат у шпротовій метро-банці.

Я дивилась йому в очі та мовчала, а потім присоромила сама себе, мов “Ти ж сама вділа таке коротке плаття. Нема чого тепер дивуватися”.

Ось так проходить усе наше життя, розумієш? Спочатку я маленька та сором’язлива, не маю права казати огидні речі на дорослих. Потім старші хлопці вирішують тренувати свої вміння на нас, 12-річних дівчатках. А потім ти дорослішаєш і не дозволяєш собі схибнути ані трішки. Коротка спідниця? Хочеш сексу. Йдеш по вулиці вночі? Хапаймо до авто, поїхали з нами на шашлики! Он-як! Випила три коктейлі замість одного? Потрапляєш до листа очікування на згвалтування. Бо ж не можна тобі, крихітко, бути п’яною, ти ж дівчина! А як напилася, то чоловік має право тебе скривдити чи бодай передати другові через стіл. Бо ти їх вечірковий десерт, шматок піци у великій коробці, яку розтерзають пихаті та закохані у себе борці за чистоту жіночої раси. Вони подорожують цим світом із правилами дівочої честі та рецептом борщу, а ми з дитинства налаштовуєм себе на хвилю Жінка Року ФМ. Зайве прикрити, голосно не кричати, вульгарні жарти не розказувати. Дівчина із червоною помадою ще якихось 20 років тому вважалась дорожнім знаком “Сюди можна заїхати своїм пені-мобілем” чи бодай взяти “тачку на прокачку”.

Тобі таке ніколи не зрозуміти, бо ти чоловік і прийшов у мій світ з іншого гетто. Коли ти закривав мене у підвалі, то казав дуже кіношні речі. Бо у кожному фільмі показують гвалтування дівчат у підвалі. Коли ти кидав мені тарілку з собачим кормом, то посміхався, бо такий самий момент ви із молодшим братом дивилися в дитинстві в серіалі. А от коли ти приходив уночі, аби задовільнити свої хворобливі мрії, я згадувала кожного чоловіка, котрий спав зі мною після вечірки, а потім не передзвонив. Пропонував секс на співбесіді, аби я отримала кар’єрні досягнення. Я згадувала кожну істоту із волохатими ногами, котра бодай раз доторкнулася до мене без кохання. Жодних натяків на почуття, лиш тваринний голод та холодні очі. Від дідуся у метро до Паші біля басейну. Від друга у дитячому садочку до головного бухгалтера на роботі. Від мене до тебе - велика прірва анти-закоханої революції.

Я пишу тобі цього листа, але на конверті буде лиш адреса в’язниці, у котрій ти живеш. Ані твого імені, ані номера камери, ані індексу твого збоченого мозку. Бо куди б не потрапив цей папір з моїм зізнанням, хто б його не прочитав, житель нижньої чи верхньої койки, ти сам чи твій сусід, хто живе наодинці і без вікон - хто б не отримав цього листа, він впізнає себе.

Бо всі ви, жителі свої чоловічої планети безкінечного сексу,...не унікальні.

 

Лера Квасневская Автор статьи: Лера Квасневская
АРХИВ НОМЕРОВ
https://pink.ua/news/10993
https://pink.ua/news/10822
https://pink.ua/news/10630
https://pink.ua/news/10307
https://pink.ua/news/10142
https://pink.ua/news/9999
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9715
https://pink.ua/news/9441
Подписаться на журнал
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
июль 2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
июнь 2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
май 2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
март 2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
январь 2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
Подписаться на журнал Перейти к анонсу
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
11.2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
10.2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
09.2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
07.2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
06.2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
05.2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
03.2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
01.2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.