5 історій solo-мандрівниць"Соло-мандрівка" — це слово миттєво збуджує спогади про кінострічку із чарівною Джулією Робертс, яка тиняючись індійсько-балійсько-італіськими місцинами, відчайдушно шукала свій дзен та баланс. А також їла, молилася й кохала. Але не Джулією єдиною! Українські лани, гори, степи широкі вельми багаті на соло-мандрівниць. Які, до речі, поділилися з нами своїми цікавими історіями та тревел-лайфхаками!

Христина Буній, графічний дизайнер

Перш за все причиною самостійних подорожей стала банальна відсутність супутників. Коли я почала подорожувати, більшість моїх потенційних напарників чи напарниць не мали такої змоги — брак часу, коштів, ще якісь причини. А я не хотіла сидіти дома й чекати, коли хтось таки найдеться, тож просто брала і їхала сама.

А згодом вже зрозуміла вигоди самостійних подорожей: не треба підлаштовуватися під темп супроводжуючого, можна планувати все з урахуванням лише власних бажань.

Я встигла відвідати близько 15 країн. Мандрівки, які я ніколи не забуду — це трьохтижнева автостопна подорож по Ісландії за 30$; зимові поневіряння по прекрасній Грузії, заваленій аномальними снігами (як на той час), та душевній Осетії, де незнайомці приймали мене, як рідну, з випадковим святкуванням Нового року в Криму, після чого мене допитували ФСБ-шники в порту Керч-Кавказ; і самостійні походи по Карпатах та Кіпрських горах — тут просто додати нічого, наскільки це безцінний досвід. Кожна подорож — це суміш екстріму, везіння, випадковостей і легкого відчуття нереальності подій.

Звісно, мені було страшно, і не раз. Але боялась я спершу зовсім не там і не того. Здавалось, на просторах СНД та в сусідніх державах, де ще витає дух традиціоналізму та стереотипного мислення може бути небезпечніше, ніж в прогресивній Європі, наприклад. Та, по факту, ті ж кавказці, якими мене лякали, виявились дуже добрими людьми, з якими я почувалась комфортно і безпечно.

А от один з найбільших страхів я спіймала, коли після опівночі блукала пустими вулицями Бергена (Норвегія), шукаючи розетку, а мене кілька годин по п'ятах переслідував нічим не примітний чоловік з валізою, так що в мене досі від звуку коліщаток від валізи бігають мурашки по шкірі.

Взагалі, як тільки водій починає питатись чи мені не страшно, або що ж я одна роблю на дорозі, я даю йому розлогу відповідь, розказую куди і чому я їду, пояснюю принцип автостопу, акцентуючи на тому, що це ніяким чином не пов'язане з проституцією, чи чимось подібним. Звісно, я неодноразово натрапляла на водіїв, які чогось від мене очікували, а то й відкрито питали. І, чи то я загартувалась, чи то вони були такими боязкими, та маю щастя, що жодного разу мене ніхто не чіпав і все завжди закінчувалось моїм холодним "зупиніть машину — я вийду", після чого я успішно покидала авто.

Хоч завжди ношу з собою ніж, та я ніколи на нього не розраховую. Просто намагаюся мінімізувати ситуації, де він може знадобитись, а якщо й потрапляю в них, то капітулюю якомога швидше. Звісно, хотілось би взагалі не думати про такі речі, але поки досі потрібно бути дуже уважною в дорозі, щоб уникнути небезпечних ситуацій.

Почати жіночі соло-подорожі можна з будь-чого — походу, поїздки в сусіднє місто, або й країну, дивлячись на що вистачить сміливості. Куди б ти не прямувала, треба завжди мати з собою оффлайн-карти, якийсь резерв коштів на будь-який випадок, не жаліти грошей на засоби зв'язку — добре, коли близькі люди знають про твоє місцезнаходження. Ну і про базові речі пам’ятати, як зручне взуття, пляшку води і хороший настрій.

Яку місцину я мрію відвідати? Моя давня мрія — Непал. І взагалі мене притягують всі місця, де є гори і ліси. Можливо, ще б кілька разів відвідала Румунію та Кавказькі регіони. По цій же причині мене вабить Латинська Америка і також Канада. Окремо хочу ще виділити Іран — це щось зовсім інше, але їхня культура й ландшафти мене заворожують!

Яна Пономаренко, логіст

Соло-туризм — це можливість повністю сконцентруватись на новому для мене місті. Не відволікатись на близьких людей. Помічати красу міста, його будинки й парки, темп життя його мешканців, мелодії вуличних музикантів... Коли я подорожую з близькими, зазвичай 70% уваги приділяю їм.

На сьогодні в моєму багажі вже 11 відвіданих країн: Франція, Литва, Латвія, Угорщина, Австрія, Болгарія, Єгипет, Польща, Грузія, Росія, Румунія. В кожній подорожі було щось особливе. Дуже сподобались Прибалтійські столиці — Рига (Латвія) і Вільнюс (Литва). Це міста з різноплановими, різнокольоровими будинками — тільки встигай головою вертіти і розглядати різноманітну архітектуру. Привабили також затишні зелені парки, привітні люди й особлива атмосфера щастя, що буквально переповнює кожного, хто готовий відкритись цим містам.

Найекстримальніша моя подорож — паризька. Напевне, найбільше хвилювалась я саме перед цією поїздкою. Париж — дуже динамічне місто. Окрім зовнішньої краси його вулиць, величності храмів, привабливості садів і парків, в ньому відчувається постійний рух і певна напруженість. У такому великому місті не відчуваєш себе повністю в безпеці. Наприклад, сидиш вночі на Марсовому полі біля Ейфелевої вежі, навколо пари і сім'ї, а за кілька метрів збирається компанія підозрілих суб'єктів з алкоголем. І стає зрозуміло, що під час дороги до хостелу потрібно буде частіше озиратись по сторонам. Щоб все було добре, в Парижі треба постійно бути насторожі. Чудове місто — прекрасне і дивовижне, але, як і будь-яке велике місто, ховає багато небезпек.

Звісно, мені буває страшно. Це цілком нормальна реакція людського організму, що дозволяє вижити в незвичних обставинах. Коли подорожую сама і немає на кого покластись, доводиться бути особливо обережною. Газовий балончик, на жаль, на кордоні не пропустять. Тому доводиться покладатися лише на власні сили, уважність, хитрість і розум.

Єдина країна з надпатріархальними укладом, в якій я була - Єгипет. Звісно, до туристів там давно звикли, але дівчині одній туди не раджу їздити — надто сильно чоловіки звертають увагу і намагаються залицятись.

Крім одягу, що закриває більшу частину тіла — сорочок з довгими рукавами, легких штанів, а також скромного вигляду і відсутністю реакції на викрики арабів, довелось піти на хитрість: потоваришувати з хлопцем із України, що приїхав на відпочинок сам, і всім говорити, що він — мій мужчина. Такий собі обмін: для мене — безпека і свобода від непотрібних залицянь, для нього — компанія в різноманітних пригодах (дайвінг, снорклінг, "пустельне сафарі") і можливість поговорити з людиною, яка тебе розуміє.

Дівчатам, що тільки починають соло-мандрівки, раджу просто робити крок! Як би не було страшно їхати одній, наважуйтеся на мандрівку — світ дійсно чудовий і вартий того, щоб його пізнавати. А соло-мандрівки дають можливість не тільки побачити нові міста і країни і познайомитись з цікавими людьми, але й отримати чудовий досвід і підвищити самооцінку і рівень впевненості в собі. Краще починати соло-туризм  з подорожей по Україні або в найближчі країни — так є можливість отримати необхідний досвід самостійних мандрівок.

Варто убезпечити себе хоча б на елементарному рівні. Присвятити трохи більше часу підготовці до подорожі: скачати офлайн-карти міста, щоб не заблудитись, продумати маршрут або хоча б намітити для себе, що хочеш побачити. Усі цінні речі потрібно носити з собою і постійно стежити за ними — злодії є всюди. Для вільного доступу до коштів на рахунку — повідомити в банк, де маєш картку, що будеш закордоном.

Також важливо обирати перевірені місця проживання (хостели і готелі) в хороших районах міста, уважно читати відгуки туристів. Я бронюю зазвичай на booking.com. Дотримуватись елементарних правил безпеки: не ходити в підозрілі місця, уникати людей, що викликають недовіру, не показувати, де лежить гаманець. І, звичайно, краще бути привітною до місцевих жителів і не порушувати встановлені правила і закони.

Найближчим часом хочу відвідати Італію. Дуже хочеться побачити Рим, Венецію, Долину Храмів в Агрідженто, Флоренцію та інші міста, про які читала в дитинстві…

Ірина Ямінська, веб-дизайнер

Коли подорожуєш один, то відчуваєш повну відповідальність за себе і свободу водночас: себе найлегше підняти з ліжка, простіше купувати квитки у потрібний напрямок чи загорітися якоюсь ідеєю. Якщо ти ще й дівчина, що подорожує одна, то для тебе відкриваються додаткові плюси — під час автостопу тебе підбирають швидше, на каучсерфінгу легше знайти потрібних людей, та й взагалі, чомусь у місцевих з'являється сильна мотивація тобі допомогти. Соло-подорожі допомагають повірити у себе і ліпше себе зрозуміти.

За 20 років у моєму списку вже закарбувалося 39 країн. Довгі подорожі — найзахопливіші, бо вони концентрують випробування і враження. У мене таких було дві: перша мандрівка на два місяці у Центральну Азію (від Казахстану до Таджикистану через Узбекистан та Казахстан); та остання подорож (теж тривалістю у два місяці) в Ірак.

Ще весною у голові з'явилася нав'язлива ідея поїхати кудись, де культура захована від туризму, і після недовгих роздумів, мені захотілося дослідити Ірак. Підготовка до цієї подорожі була не з легких: потрібно було шукати людей, які мають досвід мандрівок цією місцевістю, контактувати з самопроголошеним урядом курдистанського району в Іраці, і вислуховувати погрози щодо того, що мене там точно вкрадуть, як не у центрі країни, то на кордоні.

Але жага побачити Ірак була сильнішою, і все ж мені вдалося зробити візу, і безпечно переїхати іраксько-турецький кордон, про який страшних історій є більше, ніж про таджицьких байкерів. Місцеві не звикли до туристів, і ставлення до мене було вельми дружелюбне — ще від кордону мене вітали словом "welcome", араби та курди запрошували в гості у свої палаци з басейнами, а випадкові місцеві ділилися вай-фаєм. В Іраці дуже багато блокпостів, які охороняють люди зі зброєю. На кожній точці потрібно було відповідати на їхні питання. Мене питали звідки я, і навіть, чи я знаю, хто такий Шевченко. Оскільки знаю, пропускали далі. В самому Іраці не було сильного відчуття небезпеки — у північному регіоні дуже багаті люди. Правда, коли бачиш заборону заходити з пістолетом у супермаркет чи чуєш перестрілку посеред ночі під вікнами, все-таки згадуєш, де опинився.

Центральна Азія — гостинна і культурно багата територія. При чому чим далі на південь, тим більше ти будеш відчувати, що ти не просто турист, ти гість. І то неабиякий, а сам посланець від Бога. Рухаючись Казахстаном через Киргизстан та Узбекистан на південь, до такої омріяної країни з невимовно добрими людьми — Таджикистану — доводилося чути страшні історії. Люди казали не їхати туди, то там людожери, дівчат викрадають, і у сексуальне рабство здають. Не країна, а суцільна небезпека. (Такі твердження переважно чуєш від людей, які на тій території ніколи й не були, але під впливом новин і чиїхось-там історій, переконливо хочуть тебе налякати).

Отже, на перетині узбецько-таджицького кордону, що знаходиться між селами у пустелі, мене привітали місцевою кока-колою таджицькі прикордонники. Запропонували грошей на таксі, і запросили в гості. Навіть після такого радісного прийому, мене все ще насторожував Таджикистан.

На цьому ж кордоні проїжджали байкери, які, побачивши мене, кричали: "Девушка, поехали с нами!". І через повну відсутність транспорту я погодилася — їхала на мотоциклі з групою п'яти кремезних чоловіків, і відчувала, що ось він — адреналін! А потім ще тиждень прожила у їхніх сім'ях і ми разом досліджували країну. От такі страшні таджики!

Переважно я вірю в удачу і в людей, бо таких чином до себе все добре і притягую. Подорожую без балончиків, без ножів і пістолетів — знання психології та вміння планувати чи знаходити потрібних людей мій найліпший захист.

Соло-подорожі раджу починати з найпростішого, не варто одразу планувати еспедиції в Центральну Америку чи похід в Сирію. Можна почати з сусідньої Польщі, чи Словаччини, але самостійно. Подорожувати Європою — це безпечно і нескладно.

Світ не такий небезпечний, як здається. Для того, щоб знати, чого очікувати від території, раджу контактувати з місцевими — вони найліпше знають, як варто себе поводити, і які зі стереотипних небезпек є міфом. Наприклад, у східній Туреччині заради безпеки варто вдягати хіджаб, а у Львові немає війни.

Попередній контакт з місцевими і знання досвіду попередніх мандрівників — це те, що дозволяє уникнути поганих ситуацій.

Я особисто не користуюся багатьма сім-картками, і не маю списку "обов'язкових" речей. Мені імпонують подорожі з 35-літровим рюкзаком, у якому вміщається все необхідне, який не обтяжує плечі, і літати з яким можна без оплати за додатковий багаж. Для мандрівок корисно мати компактний одяг, який можна поєднувати між собою, багаторазову пляшку для рідини, і звісно ж, зубну пасту. Якихось надзвичайних речей для подорожей я не використовую.

Коли тільки повертаюся з подорожі, ще не планую наступну — все-таки треба зжитися з рідним Львовом, і напрацювати на наступні експедиції. Але думки про подальші подорожі є. Хочеться зануритися у древній Афганістан, потанцювати у Латинській Америці, з'їсти жуків у Китаї, побути гостею в Ірані і посерфити в Марокко. Світ такий багатий на пригоди, і чудових людей, що просто гріх його не досліджувати!

Анна Філімонова, редакторка онлайн-журналу

Чому я практикую соло-туризм? По-перше, не потрібно під когось підлаштовуватися. Я втомлююся від людей, які поводяться в поїздці так, ніби це їхній останній виїзд за кордон. У результаті, подорож схожа не на відпочинок, а досить велику обов'язкову програму, коли тобі потрібно оббігти все на світі за рекордну кількість часу. Остання моє подорож на самоті припала на Лондон. Це величезне місто і там просто сотні крутих місць — навіть місяця не вистачить скрізь побувати. У мене був тиждень і я в спокійному ритмі ходила, куди хотіла, вставала, коли хотіла. Коротше, це дуже зручно.

По-друге, щоб відпочити, мені просто необхідно побути самій. Це моя особливість. Та й взагалі, я не з тих, кому обов'язково потрібен поруч хтось, щоб відчувати себе добре.

Я встигла об'їхати 24 країн і 65 міст в сумі. Якщо не враховувати, що в тій же Італії я побувала шість разів. У мене є топ місць, куди дуже круто поїхати саме одній. Це Венеція восени, Лондон, Лазурний берег взимку. Дуже хочу поїхати на класичний пляжний відпочинок сама. Щоб була тільки я, книжка, океан і ананасовий фреш.

Перші враження — завжди самі найнезабутніші. Тому мені запам'ятався мій перший європейський вояж — до Парижа. До цього я була в Польщі, Угорщині, Словаччині. Але це все трішечки не те. Париж мені зніс голову, і після нього важко було знову вразитися. Ефект від нього перебив Стокгольм, мабуть, і Лондон. Можливо, тому я пориваюся весь час в Азію, щоб тасувати враження від Європи. Мені от не сподобалася Індія, хоча я там відпочила добре. Цієї зими поїду кудись до Азії знову. Сподіваюся, принаймні.

Так, в соло-подорожах буває страшно. У минулому році я здала квитки в Бангкок в день вильоту. У мене просто на той момент не було моральних сил летіти туди самій ще і в перший раз. Бангкок не те щоб сильно небезпечний, але все ж це вже не Європа. Я не їздила до Ірану, наприклад, хоча дуже хочу. До такої подорожі потрібно грунтовно готуватися.

Як не дивно, я панікувала перед Лондоном — чомусь боялася, що заплутаюся з транспортом із Гетвіка (спойлер: так і сталося). Але потім я просто заспокоїла себе думкою, що я в місті з працюючим Убером, мову знаю, грошей достатньо. Пізніше пощастило знайти ідеальне додаток для пересувань по Лондону і для мене всі ці автобуси-метро стали фаном!

Починаючим соло-мандрівницям варто грунтовно підходити до поїздок: мати грошовий запас на картках і готівкою, паспорт, голову на плечах і сім-карту з інтернетом (це дуже важливо!) Якщо сильно боїшся, то краще злітати соло в пакетний тур. А потім в Італію, Іспанію ... Важливо завжди думати про свою безпеку, адже ніхто крім тебе про неї не подбає (порада взагалі універсальна!). І важливо вчитися отримувати кайф від того, що цей проміжок часу пройде тільки так, як ти сама цього захочеш!

Я мрію побувати в Камбоджі, Колумбії, Чилі та Перу. Так, Камбоджа — це досить попсово, але я сильно хочу побачити Антхор Ваат! Колумбія — батьківщина мого улюбленого письменника Маркеса, а Чилі і Перу мене ваблять, оскільки я в захваті від латино-американської літератури.

Юлія Бабич, фотограф

Я не обирала соло-подорожі, скоріше вони обрали мене. Питання вибору не стояло. Мабуть, я просто маю інші цілі у подорожі, ніж ті, хто подорожують групами. Та й туристом я себе не вважаю, скоріше мандрівником.

Турист — це про пам’ятки, дегустації, музеї, культурне просвітлення... У мене ж — подорожі до глибин внутрішнього "я", спосіб розвантажити голову і довіритись життю. Безсумнівний плюс подорожей наодинці в тому, що не треба підлаштовуватись під темп інших, знаходити постійні компроміси щодо маршруту.

Я 8 років працювала на круїзних лайнерах, тому порахувати всі відвідані країни важко. Не дивлячись на те, що я дуже любила проводити вільний час блукаючи незнайомими країнами і містами одна, іноді це було неможливо. Загалом я відвідала 72 країни, але не можу сказати, скільки з них я відвідала соло. Окремо з Києва я одна літала/їздила до Індії, Аргентини, США, Ізраїлю, до країн Європи.

Про кожну свою подорож можу розказувати годинами. Але найекстремальнішою була мандрівка до Болівії, яку я зовсім не планувала. Я полетіла до своїх друзів в Буенос-Айрес. Але виявилось, що в них гастролі в Перу. І в мене був вибір - летіти з ними, чи поїхати в країну Болівія, про яку я нічого не знала, але в яку мене кликав знайомий з кораблів болівієць. Я обрала цей варіант. Треба додати, що на той час я зовсім не знала іспанської, тому вся подорож була наскрізь екстремальною: подорожування автобусами через всю Аргентину, ночівлі в якихось аргентинських селах, назви яких я вже й не згадаю... життя без інтернету і взагалі мобільного зв’язку, перехід кордону пішки…

Пам’ятаю, якось вночі я мала залишати черговий автобус. Вийшла я і ще якийсь хлопець. Темрява. Село (тобто навколо тиша і порожнеча). Я навіть не зрозуміла сама, як підійшла до нього і якимись більше жестами, ніж мовою, пояснила, що куди б він зараз не йшов, я йду з ним. Ну, мені пощастило — він йшов до своїх друзів. Там було весело — народні танці, чай мате, музика... зранку мене ще й відвезли в кольорові гори — я досі дружу з тими людьми.

А на кордоні з Болівією, як виявилося, потрібна була окрема віза. Митниця там знаходиться посеред одного села — така собі будочка з брудним вікном. Вони довго роздивлялись мій паспорт, а потім шукали на мапі Україну. Врешті назвали суму за візу — 70 доларів, взяли цю суму просто "з неба". Оскільки до мене француженка 30 заплатила. А якби я візу робила в Україні, то сплатила б на той момент 15 доларів приблизно. Але Болівія — це взагалі окрема довга історія. Це країна, яка довгий час була відрізана від цивілізації.

Складається враження, що там досі 18 століття: 90% людей не вміють читати чи писати, на автовокзалах не знайдеш жодних оголошень чи взагалі списків рейсів — замість того спеціальні люди кричать про відправлення транспорту. І це в столиці... а якщо просунутися далі, то взагалі складно знайти людей, що іспанською принаймні говорять.

Однак Болівія неймовірна країна. За красою і унікальністю. Туди не поїдуть ті, хто звикли до 5-зіркових готелей, бо там їх просто немає... Але для тих, хто шукає пригод, краси природи і унікальності людей і культури — то рай. Там навіть є вулиця відьом, де трупи тварин продаються!

Чи буває мені страшно? Буває. Бо бути на одинці з собою і своїми демонами в голові завжди страшно... страшно, але необхідно час від часу.

Так, кожна така пригода у відкритий не завжди дружелюбний світ на одинці — це ризик... але цей ризик — це ціна, яку платиш за горизонти, що відкриваєш у собі...

З іншого боку, так само можна боятись і в рідному місті виходити на вулицю — бо рух, авто, небезпека всюди... Але ж не жити нам у постійному страху? Насправді у подорожі найстрашніше мені буває саме напередодні. Коли я вже купила квитки (а їх я купую завжди миттєво, щоб страх перед невідомим не дав мені передумати, бо спочатку дій — а потім бійся) і ще не сіла в літак. Коли я в літаку, мені стає одразу вільно і з’являється якась повна впевненість, що все буде добре.

Я не впевнена, що можу радити маршрути починаючим соло-мандрівницям. Кожному своє. Я навіть не впевнена, що соло-подорожі — то для всіх. Ці подорожі — це постійний виклик собі, це відверті розмови з собою, це боротьба зі своїми фобіями... Я б хотіла, мабуть, сказати, що головне тут розуміти мету своєї подорожі... Коли розумієш, навіщо це все — маршрут вже неважливий.

Мапи і буклети з пам’ятками я б взагалі радила забути вдома. Вам не обов’язково побачити всі пам’ятники Бремена чи музеї Вашингтона... А от зайти в якусь місцеву кав’ярню, розговоритись з якимось місцевим мешканцем, заблукати на якійсь невідомій вулочці і знайти там найдивовижніший квітковий садок... Знайомитись з новими людьми і через їхній світогляд розширювати свій — ось, що важливо в цих подорожах.

Подорожі наодинці взагалі ще й дуже корисні з точки зору власної відповідальності і самоорганізації. Встигати на свої рейси, стежити за паспортами, навігація по містах, де говорять на нерідній мові, навчать вас розраховувати тільки на себе і приймати власні незалежні рішення, а також нести за них відповідальність. Ще дуже часто чую таку причину страху перед подорожами наодинці, як незнання мови. Ось це справді надумана причина. І моя подорож Аргентина-Болівія тому приклад. І моя остання ізраїльська подорож... Насправді подорожі до країн, мови яких не знаєш, мають свої неперевершені бонуси.

Незнання мови ніби ускладнює подорож, а я це люблю! Але окрім того, в країнах, мови яких не знаєш, стаєш ще більшим візуалом, бачиш і помічаєш те, що б не зміг побачити, аби спілкувався з кимось в цей час... І — як це не парадоксально — в якийсь момент відчуваєш, що розумієш все ледь краще, ніж ті, що розуміють мову, бо ти починаєш звертати увагу на деталі... Це складно пояснити, але відчуття неймовірні, коли розумієш те, що за всіма стереотипами, розуміти не мав би.

Коли їдете у подорож (я називаю їх подорожами від себе до себе), не забудьте попрощатись… попрощатись з тією собою, якою ти є зараз, саме в цьому місці і в цей час, тому що ніколи вже не буде ні цього часу, ні цього місця саме таким, ні тебе саме такою.

А ще я більше не розумію фрази "повертатись додому". Для себе зрозуміла, що наш розум — це і є наш дім. І коли ми подорожуємо, ми завжди знаходимося вдома, тільки вдома в нас в цей час ремонт — ми розширюємо житлову площу.

У мене є масштабний план — відвідати Стежку інків і Мачу-Пікчу в якості кульмінації. Це місце вабить своєю загадковістю, небагатопроходженістю, і, звісно, можливістю перезавантаження мозку наповну завдяки тому, що це "щось зовсім інше, чого я зовсім не знаю"…

Матеріал підтогувала Сєда Власова

Pink.ua Автор статьи: Pink.ua
АРХИВ НОМЕРОВ
https://pink.ua/news/10993
https://pink.ua/news/10822
https://pink.ua/news/10630
https://pink.ua/news/10307
https://pink.ua/news/10142
https://pink.ua/news/9999
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9715
https://pink.ua/news/9441
Подписаться на журнал
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
июль 2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
июнь 2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
май 2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
март 2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
январь 2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
Подписаться на журнал Перейти к анонсу
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
11.2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
10.2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
09.2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
07.2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
06.2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
05.2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
03.2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
01.2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.