Як це – бути чародійкою у 21 столітті?Чи існують чарівниці в об’єктивній дійсності? Або вони – виключно мешканки фентезійних книжок? Наша героїня Олена Чародія стверджує: чародійки цілком реальні. Олена нарікає себе слов’янською жрицею, цілителькою душі, шаманкою, рідновіркою та майстринею замовлянь… І вона чесно розповіла нам, як це - бути чаклункою у двадцять першому столітті.  

Про шлях до чародійства

Я відчувала себе чарівницею з дитинства. Я росла в красивому селі Уладівка на Вінниччині, спілкувалася з природою. Так, буквально спілкувалася – з деревами, квітами, тваринками. Слідкувала за народними прикметами, постійно записувала в свій особистий щоденник якісь спостереження, цікаві цитати та свої думки. Моя бабуся була знахаркою, викочувала яйцем. Її замовляння і рухи тепленького яйця від чорної курки я навіть зараз можу відчути на своєму тілі. Адже це було головним засобом лікування вдома, коли у мене підіймалася температура чи щось починало боліти. Приходила бабуся – і все знімала на яйце. Потім, коли вона померла, це робила мама. Мама як постаріла, то казала мені: "Коли я помру, це будеш робити ти". Так і вийшло. 4 роки тому мама померла, і я переїхала з Києва, де працювала копірайтером в рекламному агентстві, до себе в село в батьківську хату і прийняла нашу родову знахарську естафету.

Я повернулася в село вже підготовленою чародійкою. На той час я вже була рідновіркою і протягом 4 років в Києві щотижня проводила заняття для жінок в своєму клубі "Коло Лади". Вивчення слов’янської традиції, практика обрядів, знахарство було моїм хобі. З переїздом в село це стало моїм основним зайняттям.

Я стала рідновіркою в 2009 році, коли пройшла обряд розхрещення та ім’янаречення. Цю посвяту провели волхви "Родового Вогнища", і тому я потрапила в цю громаду. Звісно там діяли свої правила, адже це організація, причому офіційно зареєстрована. Ми щонеділі приходили на славлення на капище (в Києві це відбувається на Старокиєвій горі поблизу Національного музею історії України). Ми не вживали алкоголь, м’яса, давали про це обітницю під час ім’янаречення. Але мені відомо, що в інших громадах таких обітниць немає. Я почала носити довгі спідниці та відпускати довге волосся, хоч до цього часу любила короткі стрижки та джинси, спортивний стиль. Зі зміною в стилі одягу в мені справді з’явилося більше жіночності.

Причетність до організації дала мені багато корисного: я швидко здобувала знання про слов’янські традиції (навчання було організоване, я навіть кілька курсів провчилася у відичній академії "Прав"). Я знайшла багато друзів-однодумців, причому в різних містах України та країн СНД – ми знайомилися на слов’янських фестивалях. Я навчилася вести обряди, вивчила молитви. Стала розумітися в символіці, якось навіть провела рекордний майстер-клас з писанкарства а язичницькому ресторані "Культ Ра" для 70 чоловік одночасно – це був корпоратив. Я дізналася дуже багато інформації про слов’янських Богів, яку ніде не прочитаєш, бо багато одкровень приходило в практиках, коли ми закликали Богів під час обрядів.

Але прийшов час і в організації стався розкол між лідерами. Треба було вибирати, за ким далі йти. Мені це не сподобалося, і я вирішила піти своїм шляхом. Я побачила, що можу принести більше користі людям, якщо буду діяти не в громаді, а індивідуально. Адже кожна громада – це маленький егрегор, тобто колективна свідомість. Не всі, хто цікавиться слов’янством, відродженням рідної віри, готовий влитися в громаду і віддавати свій час, свою енергію егрегру.

Ми живемо в часи індивідуальностей. От саме для таких людей – я їхня жриця. Я проводжу обряди не для рідновірів, а для тих, кому цікаво час від часу занурюватися в казковий світ прадавніх ритуалів, містерій. Я називаю це вже навіть не слов’янством і не рідновірством, а природньою традицією. Тому що в обрядах я згадую й кельтських Богів, індійських, грецьких, римських, тощо. Вони всі схожі між собою, видно, що походять з одного першоджерела.

Про проведення ритуалів

Бога можна так само покликати, як і людину – за його іменем. Достатньо промовити ім’я Божества та його якості – і ми відчуємо цю енергію. Наприклад, звертання до Макоші, яка була Верховним Божеством, і кумир якої стояв на Старокиєвій горі ще за князя Володимира: "Макошо-Матінко, ти матір-годувальниця роду земного, ти породила нас від Сонця життєдайного, Ти душі наші в Світ Явний приводиш. Одаруй нас багатствами Духа та тіла, бо бережемо ми чистоту роду нашого і зібралися тут в ім’я твоє! Слава Макоші!"

Часом я роблю навіть так, щоб зарядитися силою та благословенням Макоші: ми з жінками стаємо в коло, одна з нас в центрі (по черзі) і всім колом ми проспівуємо перший склад імені Макоші – Ма. Це така потужна вібрація, коли всі співають в унісон! І той, хто в центрі, відчуває, як від наших голосів у нього вібрує кожна клітинка. Так само можна проспівати: "Ла" - Лада, "Ле" - Леля тощо.

Коли я проводжу обряд, я прошу перед священнодійством Велику Богиню Матір скористатися моїм тілом як провідником для її енергії, бути моїм голосом, моїми руками, дивитися через мої очі. І я справді міняюся, я стаю надзвичайно осяйною. Люди про це кажуть. І ще я не читаю молитви з Требника чи з пам’яті, вони самі йдуть через мене з Вишнього світу. Часто я не знаю, що я зроблю чи скажу під час обряду в наступний момент – Богиня веде мене.

Якось після такого потужного священнодійства я прийшла в понеділок на роботу в офіс, колега підійшла до мене й запитала: "Скажи мені по секрету, до якого косметолога ти ходиш, де ти зробила підтяжку обличчя чи це ботокс?" Я здивувалася, моя шкіра ніколи не була проблемною, тому, якщо чесно, я взагалі не ходжу до косметолога. А тут мене підозрюють в таких тотальних процедурах. Я відповіла, що не робила ніяких косметологічних процедур. Колежанка не повірила: "Розумію, не хочеш признатися, але в тебе ще в п’ятницю було зовсім інше обличчя". Моє пояснення про поєднання з Богинею Ладою в обряді було сприйняте з іронією. Взагалі, регулярне пропускання через себе енергії Богині є секретом моєї молодості. Люди дають мені вік на 10-15 років молодше, ніж є.

Про здібності справжньої Чародійки

Мої здібності полягають в тому, що я просто розумію, що, крім фізичного світу, ще є тонкі світи, я їх відчуваю, я вивчаю їхні закони, я з ними рахуюся. Ми всі живемо в Трисвітті – Явному (фізичний), Навному (світ мертвих, духів, можна сказати, ще й так, що це наше підсвідоме) та у світі Прави (Божественному, це область нашого Вищого Я – надсвідомості). Чим би я не займалася, я про це знаю і враховую. Тому й багато бачу того, що для людей сокрито тільки тому, що вони обмежують свою свідомість лише розумінням фізичного світу.

На кожному етапі мого життя, в будь-якому оточенні, люди відчували, що в мене можна запитувати поради, і часто просили про допомогу, як вийти з тої чи іншої складної ситуації. Я завжди допомагала.

Слово Чародійка має два корені – чара, що означає чаша і дія. Чаша – це давній магічний символ, це може бути чаша знань або чаша якогось напою. Чара – це також у давньослов’янькій традиції означає чакра – енергетичний центр. Тобто чара в чародійки завжди наповнена енергією, вона має силу діяти, тому вона чародійка. Але якою силою наповнена чаша – це вже залежить від особистості, від рівня її свідомості, від її призначення. Чародійки бувають різні так само, як всі люди – бувають добрі і злі.

До мене звертаються з будь-якими питаннями, часом я сама дивуюся, чому люди покладаються на мене в таких різноманітних дрібницях. От зараз, коли йде інтерв’ю, з’являється меседж з питанням: "Йдемо на весілля, що подарувати молодим, щоб скріпило їхній шлюб?" А вчора один бізнесмен подзвонив у розпачі: не може знайти важливий документ, просить, щоб я "подивилася", де він лежить і підказала йому. Я сказала, що документ в нього вдома, хай переверне склянку догори дном - і він відразу знайдеться. Через 3 хвилини він передзвонив і радісно сказав, що так зробив – і відразу знайшов. Запитує: "Невже це подіяла перевернута склянка? Це якесь диво". Я відповіла, що так мене навчила робити бабуся – і це завжди спрацьовує, коли шукаєш якусь річ. Думаю, що цей нелогічний для нашого розуму рух – перевертання склянки – розширяє нашу свідомість, і ми починаємо бачити те, що раніше не бачили. На таких моментах й побудовані всі ритуали. Їх неможливо пояснити логікою, але саме ритуал дає рух Потоку Сили.

Я допомагаю людям прожити вікові переходи – це вікові посвяти для дітей. Цього року батьки почали просити мене підказати ім’я новонародженій дитині. Також я створила програму для жінок, де ми проходимо всі вікові ініціації за один день. Це допомагає досягнути психологічної зрілості. Дуже багатьом людям зараз цього не вистачає – позастрявали в дитинстві, підлітковому періоді якимись частинками душі (в психології це називають субособистостями).

Я вмію ворожити і раджу звертатися до процедури ворожіння (передбачення варіантів майбутнього), коли важко прийняти вірне рішення, коли людина знаходиться в тупику. Пояснення чародійки допоможе швидко і оптимально вийти на вірний шлях. Адже я вмію бачити тонкі світи. Це подібно до архітектурного плану. Будинку ще немає, а проект є. І дивлячись на нього, архітектор бачить, яким буде будинок. А звичайна людина не бачить. Отже я можу сказати, чи варто це будувати (вкладати гроші, йти у цьому напрямку чи у ці стосунки) чи ні. 

Про різницю між відьмою і чародійкою

Я маю вищу філологічну освіту, тому люблю розбирати значення слів і тлумачити їх так, як я відчуваю, не зважаючи на авторитети. Серед рідновірів прийнято трактувати слово "відьма" як "відаюча мати" і тому вважати це титулом бабусі, яка свого часу народила купу дітей, а тепер має купу онуків. Але не кожна така бабуся щось вІдає (тобто несе сакральні знання). Особисто я трактую це слово як "відаюча магію", тобто відьма – це жінка-маг (від кількості дітей, взагалі наявності дітей або від віку це не залежить). Магія – це вміння впливати на візерунок життя, тобто бути сотворцем життя з Богом. Впливати теж можна по-різному. Можна заплутати, виКРИВвити (зробити кривду), а можна виПРАВити (привести у відповідність з Божественною гармонією).

Всі мої наміри – йти за Богом, бути сотворцем його величної гри, шанувати цю гру. Тому я не допомагаю, коли не просять. Інакше це буде порушенням Волі Бога. Якщо ж людина просить, значить, вона сама готова мінятися, виправлятися (йти по Праві – тобто за Божественою гармонією) – тоді я допомагаю – розбираю ситуацію і прописую кроки, як з неї вийти. Людина повинна ці кроки зробити сама.

Автор: Седа Власова

Pink.ua Автор статьи: Pink.ua
АРХИВ НОМЕРОВ
https://pink.ua/news/10993
https://pink.ua/news/10822
https://pink.ua/news/10630
https://pink.ua/news/10307
https://pink.ua/news/10142
https://pink.ua/news/9999
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9864
https://pink.ua/news/9715
https://pink.ua/news/9441
Подписаться на журнал
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
июль 2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
июнь 2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
май 2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
март 2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
январь 2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
Подписаться на журнал Перейти к анонсу
https://pink.ua/news/10993
ноябрь 2019
https://pink.ua/news/10822
октябрь 2019
https://pink.ua/news/10630
сентябрь 2019
https://pink.ua/news/10307
июль 2019
https://pink.ua/news/10142
июнь 2019
https://pink.ua/news/9999
май 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9864
апрель 2019
https://pink.ua/news/9715
март 2019
https://pink.ua/news/9441
январь 2019
11.2019
https://pink.ua/news/10993
 • Pink ноябрь: Впервые на обложке актриса 60+
 • Лариса Кадочникова Актрисе всегда 18 лет
 • Проект "Без подиума" В проекте снялись не профессиональные модели, а татуировщица, танцовщица и гидрогеолог.
 • “IT ограничения” Есть ли жизнь на пенсии?
 • Beauty съемка "Век красоты"
 • Pink-лаборатория О влиянии человека на окружающую среду и их последствиях
10.2019
https://pink.ua/news/10822
 • Pink Октябрь: Let’s Play Piano
 • Дима Шуров О гениальности и счастье
 • “Сказки мои любимые” Проект, героями которого стали маленькие пациенты Охматдета
 • Pink Лаборатория Вдохновленная “Дневной красавицей” Луиса Бунюэля
 • Beauty-съемка В теплых краях
 • Constantine Без щитов и масок
09.2019
https://pink.ua/news/10630
 • Сентябрь, успокойся Ирина Горбачева на обложке
 • Fashion Trends Береты, корсеты, длинные пуховики и много других трендов сезона
 • Beauty Trends Винные губы, стрелы и смоки айс
 • Beauty-съемка Вдохновение культовыми фильмами
 • Pink Лаборатория Sustainable Choice
 • Travel Египет без ограничений
07.2019
https://pink.ua/news/10307
 • Pink июль-август Мне уже 30
 • Главный герой номера Дантес
 • Jerry Heil Об участии в талант-шоу, будущих треках и (вне)политическом искусстве
 • Позитив О концерте VISLOVO и новом альбоме
 • Street Style Городской история двух подруг
 • Pink Лаборатория Desert Spirit
06.2019
https://pink.ua/news/10142
 • Pink июнь Лови ритм, будь любым
 • Главный герой номера MONATIK
 • Beauty-съемка Skin Positive — откажись от густого слоя тональных средств и фильтров фоторедакторов
 • "Свобода. Прийняття" Фотопроект Кураж Базар
 • Pink Лаборатория "Купальщицы"
 • Путешествие Места счастливых женщин
05.2019
https://pink.ua/news/9999
 • Pink май: Back to the 90’s
 • Главная героиня номера Александра Шпильфогель
 • Выпуск 2019 Самый актуальные модели и цвета платьев
 • Beauty-съемка Whild Child — эксперименты, самовыражение и никаких стереотипов
 • Привет из 90-х Интервью с любимыми исполнителями
 • Фотопроект номера Девушки-кумиры 90-х – 2000-х.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
04.2019
https://pink.ua/news/9864
 • Pink Апрель Искусство быть красивой
 • Сабина Мусина
 • Лера Бородина
 • Fashion Trends Этно-мотивы, цветы и узоры.
 • Pink-лаборатория Настоящая любовь к флористическому принту.
 • Pink-проект "Мамы до 8 утра"
03.2019
https://pink.ua/news/9715
 • Pink март Семейные ценности
 • Александр Скичко О новых проектах, опыте в кино и трипу по Африке.
 • Pink-проект "Не така, як інші, вона". Проект Дианы Андрунык о нестандартной красоте.
 • Репродуктивный труд Сколько зарабатывала бы мама, если ее труд оплачивался.
 • Pink-лаборатория Яркие истории в новом сезоне.
 • Путешествие "Хата на тата, SPA на маму"
01.2019
https://pink.ua/news/9441
 • Free to Love Номер о любви
 • Яна Кутишевская О проекте "Топ-модель по-украински", моделинге и любви
 • Проект о настоящих мужчинах Николай Тищенко, Леонид Мартынчик, Владимир Дантес, Олег Скрипка
 • И смех и грех Почему животным в цирке не смешно
 • "Умеем ли мы любить" Съемка о любви без границ
 • PinkЛаборатория Как подобрать стильный лук и отправиться покорять снежные вершины.